Круглі окуляри: леннони, тишейди, гаррі поттери
Зміст
З круглих окулярів все починалося. І не в ХІХ столітті, а набагато раніше. Перші окуляри з’явилися в Італії приблизно 1280 року. Вони щільно насаджувалися на перенісся.
Але в середині 1960-х завдяки Джону Леннону круглі окуляри стали популярними миттєво та назавжди!
Пізніше багато зірок — Енді Воргол, Оззі Осборн, Елтон Джон, Ліам Ґаллагер, Леді Ґаґа — зміцнили цей культ. Але такі окуляри і сьогодні називають леннонами.
До речі, про Леннона: спочатку він не хотів носити окуляри, але, знайшовши свою модель, вже ніколи від них не відмовлявся. Експериментував із формами і брендами, любив різні стекла (фотохроми, зелені, коричневі, дзеркальні), але завжди круглої форми.
Щоби знати напевно, що вам пасуватиме, краще прийти в оптику і приміряти пар 10 окулярів. Але нехтувати порадами стилістів теж не варто.
Прочитайте рекомендації, визначтеся і ваш вибір стане легким та комфортним.
Отже, п’ять видів круглих окулярів і п’ять порад:
- Стимпанк-окуляри
- Класичні тишейди у тонкій оправі
-
Тишейди без оправи
- Круглі окуляри панто у пластиковій оправі
-
Панто у металі
- Круглі великі пластикові окуляри
Неймовірно екстравагантні та епатажні тишейди, особливою рисою яких є акцент на механіці. Їх також називають гоглами.
Такі моделі дарують вигляд мандрівників, божевільних вчених-професорів, авантюристів, готових до будь-яких наукових експериментів.
Ці окуляри — базовий аксесуар, головний акцент і завершальний крок у створенні образу в стилі стимпанк. Носять їх на капелюсі або голові, рідше — на шиї.
Класична кругла оправа завжди асоціюватиметься з Ленноном та його способом життя. Ці окуляри втілюють дух свободи, світла і добра, який він оспівував. Саме тому вони були невіддільним атрибутом гіпі та багатьох відомих бунтарів.
Зараз круглі окуляри в тонкій оправі дедалі більше асоціюються із Гаррі Поттером, людьми з неординарними розумовими здібностями, інтровертами та інтелігентами.
Для прихильників не надто екстравагантних аксесуарів створені тишейди без оправи. Це універсальний варіант для тих, хто не може підібрати оправу до типу обличчя. Такі окуляри може дозволити собі майже кожен. Вони не змінюють акценти і менш помітні, тому й підбирати їх найпростіше.
Безобідкові окуляри зазвичай вибирають ділові люди — ця модель виглядає респектабельно. Надів — став соліднішим, розумнішим, серйознішим. Багато хто замовляє лінзи без діоптрій і носить їх, маючи гарний зір.
Оправа нейтральних відтінків (коричневий, бежевий, чорний, білий) — універсальна. Вона пасує практично всім, створюючи стильний стриманий образ, навіть усупереч рисам характеру. Якщо хочете справити враження розумної стриманої людини, вдало пройти співбесіду, сподобатися родичам на оглядинах, надягайте такі окуляри!
Такі тишейди чудово підходять дітям і підліткам. Надають м’якості та чарівності.
Багато хто не асоціює їх із леннонами, але це виключно кругла модель.
У 1970-х роках зародилася культура великих круглих окулярів, що приховують половину обличчя. Здебільшого цей стиль підхопили жінки та шоумени для самовираження та епатажу.
Виявилося, кругла велика оправа може стати повсякденним атрибутом, який дає змогу підкреслити красу та шарм жінок похилого віку.
Поради щодо підбору круглих окулярів:
- Власники витягнутого обличчя можуть сміливо підбирати будь-які тишейди. Такі окуляри особливо добре виглядають із довгим розпущеним волоссям.
-
Обличчям із квадратним підборіддям і виразними вилицями підійдуть тишейди середнього або великого розміру. Кругла оправа пом’якшить загострені риси обличчя.
-
Круглим обличчям тишейди протипоказані.
Звичайно, існують правила підбору окулярів відповідно до форми обличчя. Але хіба моді та настрою властива постійність?!
Ми за експерименти і підбір окулярів, які відповідають світовідчуттю, сезону, гардеробу… Це може бути одна оправа на всі випадки життя, а може бути ціла шафа оправ.
Пробуйте, зважуйтеся, а ми вам допоможемо!