Повна інструкція з вибору окулярів та лінз до них
On-line shopping кожен день набирає обертів. Але є такі сфери (наприклад окуляри), де багато хто побоюється купувати через Інтернет. Насправді ж все не так складно, як здається. Пропонуємо невелику інструкцію, яка допоможе вибрати оправу та лінзи, щоб замовити окуляри онлайн.
1. Розмір оправи
Розмір оправи — це перше, що слід враховувати під час вибору окулярів.
Крок 1. Визначте розмір самої оправи.
На внутрішній стороні лівої дужки є цифри, які розділяються квадратиками або рисками (наприклад: 55-16-140),
які означають:
Ці розміри не обовязково мають співпадати 1 в 1, допустимі похибки:
- Ширина лінзи: до 2 мм
- Міст-перемичка: 1 мм
- Дужки: 5 мм
Крок 2. Дізнайтеся свій розмір.
- Подивіться на цифри на ваших улюблених окулярах. Якщо номери стерлися, то просто заміряйте окуляри лінійкою.
- Якщо під рукою немає окулярів, то зайдіть в найближчу оптику, підберіть зручну модель і запишіть її розміри.
- Можна, звичайно ж, і лінійкою лице заміряти, але чи варто ризикувати з таким важливим аксесуаром (чи предметом першої необхідності) як окуляри?
Найпоширеніші моделі випускаються в межах ширини лінз 55-62мм :
1. 55 мм підійдуть власникам вузького обличчя - підліткам, тендітним дівчаткам та юнакам.
2. 58 мм – стандартний розмір, який підходить більшості.
3. 62 мм – «Макси», рекомендовано людям з широким обличчям.
Якщо ви раніше не носили окуляри, краще прийти до будь-якої найближчої оптики та вибрати найзручніші.
2. Форма оправи
У цьому питанні допоможе наш гід із вибору оправ. Але слід пам’ятати: коли йдеться про стиль чи колір - немає жодних обмежень. Якщо вам оправа дуже подобається, і ви в ній почуваєтеся ЗІРКОЮ - це саме те, що вам треба. Найголовніше - ваш настрій і самопочуття, а гарне самопочуття завжди гарантує чудовий вигляд!
3. Матеріал оправи
4. Призначення (функції) лінз
Якщо оправа має переважно естетичне значення, то лінзи — практичне. Вкрай важливо до замовлення окулярів розібратися, які функції вони мають виконувати.
Все легко, якщо ви погано бачите на одну відстань (лише близько або лише далеко). Тут все зрозуміло - одні окуляри на всі випадки життя.
А якщо на три? То що? купувати троє: для далечі — одні окуляри, для читання — інші, для комп’ютера — треті? На наше щастя технології не стоять на місці. Почитайте далі — і все зрозумієте...
1) Лінзи за рецептом:
Монофокальні лінзи
Найбільш поширений тип рецептурних лінз, який використовують для корекції зору на одну відстань.
- Для далі. Показання — короткозорість (міопія) та астигматизм. Багато хто використовує ці лінзи протягом усього дня.
- Для читання. Показання — далекозорість. Використовують у разі потреби. Якщо діоптрії на очах однакові, зручніше купувати готові окуляри. У діапазоні від +0,75 до +4,00 це не спричинить труднощів. Якщо ж діоптрії відрізняються, вихід один — діагностика, рецепт від лікаря та індивідуальне замовлення.
- Для комп’ютера. Показання — захист очей від шкідливого синього випромінювання ґаджетів. Лінзи можуть бути нульовими або з діоптріями за рецептом. Рецептурні окуляри в такому разі мають вдвічі меншу потужність, ніж окуляри для читання або далі. Призначені для відстані 40–80 см.
Мультифокальні лінзи
На відміну від монофокальних, біфокальні та прогресивні лінзи мають більше однієї точки фокусування (наприклад, на далекі та близькі відстані одночасно).
- Біфокальні лінзи. Мають дві області, розділені видимою лінією: більшу — для далі, меншу — для читання. Якщо ви раніше не носили біфокальні окуляри, може знадобитися певний час для звикання.
- Прогресивні лінзи. Це мультифокальні лінзи з трьома областями огляду: далекою, середньою та ближньою. Завдяки зоні для середньої відстані вони мають плавніший перехід від далі до читання. До них теж треба звикати, але не так довго, як до біфокальних. Початківцям рекомендуємо збільшувати час носіння щодня протягом перших 2–3 тижнів.
Прогресиви набагато комфортніші за біфокальні лінзи. Звикнувши до них, ви навряд чи погодитеся повернутися до найпростіших варіантів. Це максимально зручно: замість трьох окулярів (для далекої та близької відстані, а також для комп’ютера) — одні.
- Офісні лінзи. Спеціалізовані прогресивні лінзи, призначені для близьких відстаней на роботі або вдома (простими словами — для приміщень). Вони не мають зони для далі, тому не рекомендовані для керування авто. Є два типи офісних лінз. Близький діапазон забезпечує чіткіше зображення в межах метра, хороше — до 4 метрів. Середній діапазон забезпечує чіткіше зображення в межах 4 метрів, хороше — до метра.
2) Сонцезахисні лінзи
- Тоновані зменшують навантаження на очі, обмежуючи кількість світла, що проходить крізь них.
- Поляризаційні мають фільтр, який зменшує відблиски. Ідеальні для пляжів, керування авто та інших місць, що передбачають перебування під прямим сонячним промінням або в зонах із сильними відблисками.
- Фотохромні — прозорі, але темніють на яскравому сонячному світлі. Позбавляють людей із поганим зором необхідності мати двоє окулярів: сонцезахисні та оптичні. «2 в 1».
- Дзеркальні лінзи — модне покриття, що має високу відбивну здатність і зменшує кількість світла, що проходить крізь них.
3) Лінзи із блокуванням синього світла
Лінзи, що блокують синє світло, забезпечують захист від шкідливого світла (воно випромінюється цифровими пристроями, штучним освітленням і сонцем). Також, вже було зазначено, що вони можуть бути з діоптріями. Такі окуляри виробляють індивідуально за рецептом. Детальніше на нашій сторінці КОМП'ЮТЕРНІ ОКУЛЯРИ
5. Матеріал та товщина лінз
Лінзи можуть бути виготовлені з різних матеріалів, які забезпечують різні характеристики та функції. Ці матеріали класифікуються за числовою шкалою. Зазвичай, що нижчий індексний номер, то товще лінза.
- Базові лінзи. З індексом 1,50 та 1,56, вони ідеальні для людей із низькими діоптріями, а також для тих, хто здебільшого носить контактні лінзи.
- Лінзи з високим індексом тонші та легші за звичайні, рекомендуються для більш високих діоптрій. Є три індекси: 1,60, 1,67 та 1,74. Вони на 20%, 30% і 40% тонші за лінзи 1,50.
- Ударостійкі лінзи ідеальні для дітей та занять спортом. Полікарбонат (1,59) і Trivex (1,53) — доступні та сумісні з будь-якими оправами.
6. Покриття лінз
Правильний вибір лінз може продовжити термін їхньої служби. Насамперед важливі функціональні покриття, але не варто нехтувати й косметичними.
Така функція, як захист від ультрафіолетових променів і подряпин, важлива для будь-яких якісних окулярів.
Покриття від відблисків допомагають зменшити набридливе мерехтіння від сонця або автомобільних фар.
Олеофобні властивості покриття дають змогу легше позбавлятися відбитків пальців і розводів під час протирання окулярів.
Пило- і брудовідштовхувальні покриття мають антистатичний ефект — лінзи менше притягують зайве.
Водовідштовхувальне (гідрофобне) покриття — завершальне. Наноситься поверх антивідблиску та покриття від подряпин. Не дозволяє краплям затримуватися на поверхні лінз.
Тепер, коли у вас достатньо знань, купуйте окуляри on-line легко та комфортно!